Tirsdag 25. august arrangeres Sørkedalsløpet for 51. gang. Med 11 og 3 kilometer på stier og skogsveier i Nordmarka er dette en flott anledning til å oppleve et av Oslos mest tradisjonsrike terrengløp.

Sørkedalsløpet har vært en fast del av sensommeren i Oslo i over 50 år. Tirsdag 25. august inviterer Sørkedalen Idrettsforening igjen til løpskveld med start og mål ved Idrettslokalet i Sørkedalen.

Den lengste løypa er 11 kilometer og går i kupert terreng med mye sti. Arrangøren minner om at løypa normalt tar rundt ti minutter lenger å løpe enn en tilsvarende distanse på flat grus eller asfalt. For dem som ønsker et kortere alternativ, arrangeres også en 3-kilometer med tidtaking, men uten premiering og med resultatliste i alfabetisk rekkefølge.

Starten skjer puljevis for å gi god flyt ut på stiene. Første pulje på 11 kilometer starter klokken 18.00, mens 3-kilometeren starter fra klokken 18.20. På den lengste distansen er det drikkestasjon ved omtrent seks kilometer.

Oversikt – Foreløpig løypekart.
Merk: 5 km inngår ikke i årets løp.

Etter målgang venter en av løpets hyggelige tradisjoner: drikke, hjemmelaget ælgsuppe, brød og kanelsnurrer til alle deltakere.

For de som ønsker å bli kjent med løypa på forhånd, arrangeres det også et testløp onsdag 19. august.

Sørkedalsløpet passer både for erfarne terrengløpere og mosjonister som ønsker en sosial kveld i marka. Her er naturopplevelsen minst like viktig som sluttiden.

Mer informasjon og påmelding finner du her.

Vi stiller, stiller du?

2 Comments

Leave a Reply